Jak poradzić sobie z rozstaniem po długim związku? To bardzo wymagające i nurtujące pytanie. W ciągu życia na naszej drodze pojawia się wiele osób. Niektóre z nich stają się nam jednak coraz bliższe i zapraszamy je do swojego świata. Miłość to jeden z najważniejszych elementów ludzkiego życia. Niestety, nie wszystko trwa wiecznie, a niektóre związki ulegają rozpadowi. Choć każdy człowiek może inaczej definiować miłość, rozstanie po długim związku ma pewien niezmienny schemat. Może czasem występować w innej kolejności, jednak zawsze składa się z tych 3 głównych elementów.
- Najpierw smutek i niedowierzanie. Zastanawiasz się co zrobiłeś nie tak i jak możesz mówić o sobie dobrze skoro wam nie wyszło?
- Następnie nadchodzi fala gniewu i rozgoryczenia. Jesteś wściekły na byłego partnera i wszystko dookoła.
- Ostatni etap to czas zmian i akceptacji.
Bez wątpienia każde rozstanie jest silnym doświadczeniem. Jednak nie musi bolesne. Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie z rozstaniem po długim związku.
Jak sobie poradzić z rozstaniem? Smutek i niedowierzanie
Jeżeli zastanawiasz się jak poradzić sobie z odejściem partnera, jest na to kilka rad. Nasze sposoby są dopasowane do wyżej wymienionego schematu rozstania. Smutek i niedowierzenie jest najcięższym z elementów. To moment, w którym odczuwamy silne emocje tj. rozpacz i żal. Najlepszą metodą na to jak poradzić sobie z rozstaniem w trakcie ogólnego przygnębienia jest czas dla siebie. Możliwe, że w trakcie związku Twoje upodobania uległy pewnej zmianie. Wróć myślami do czasu przed rozpoczęciem związku. Zastanów się w jaki sposób spędzałeś wolny czas, co sprawiało Ci największą przyjemność. Daj sobie czas. Twój smutek chwilę potrwa, ale spróbuj realizować swoje pasje. A może masz jakiś nowy cel? Pomyśl, o tym że możesz teraz zrobić więcej, spróbować czegoś o czym zawsze marzyłeś. Nowa pasja lub zainteresowanie sprawi, że przestaniesz rozmyślać jak poradzić sobie z rozstaniem. Właśnie wtedy twoja głowa odpocznie od niespokojnych i drażniących myśli, ponieważ skupisz się nad nowym zadaniem.
Fala gniewu
Kiedy kończy się smutek, zaczyna się gniew. Jednak trzeba spojrzeć na to od drugiej strony. To etap bardzo silnych emocji, które pobudzają człowieka i dodają mu energii. W tym momencie nabierasz siły do działania. To świetny sposób, aby pożytecznie wykorzystać ten czas. Gdy czujesz, że złość Cię przepełnia i zaraz „wybuchniesz”, wykorzystaj to i podejmij aktywność fizyczną. Sport to kolejna odpowiedź na pytanie jak poradzić sobie z rozstaniem po długim związku. Zacznij biegać, jeździć na rowerze, a może zapiszesz się na zajęcia np. boks? Takie działanie wpłynie pozytywnie na twoje zdrowie i sylwetkę. Co więcej podczas wysiłku fizycznego odpoczywa również głowa. Twój umysł ma czas na uwolnienie się od trapiących myśli. Połączenie ćwiczeń ze zbilansowaną dietą poprawi Twoje samopoczucie i zanim się obejrzysz dojedziesz do ostatniego etapu.
Czas zmian i akceptacji – jak poradzić sobie z odejściem partnera?
W tej ostatniej części schematu rozstania nie ma miejsca na dręczące myśli jak poradzić sobie z odejściem partnera. Przeszedłeś przez najgorsze etapy smutku i gniewu, podczas których najbardziej przeżyłeś rozstanie. Nasza ostatnia rada to czas zmian. Usuń numer i zdjęcia. Zrób porządki w domu i pozbądź się rzeczy, które kojarzyły Ci się z byłym partnerem. To tylko Twoja przestrzeń, więc masz kolejną szansę na zrobienie czegoś dla siebie. Zmień fryzurę, odśwież swoją garderobę, zrób coś co nieco zmieni Twoje otoczenie. Teraz nadszedł czas akceptacji. Jesteś wolny od tych wszystkich negatywnych emocji. Brzmi dobrze, prawda? Tak więc nie zastanawiaj się dłużej jak poradzić sobie z rozstaniem, tylko wypróbuj naszych rad.
Sprawdź co może poprawić Ci humor! https://bookparadise.pl/ksiazki-z-duza-dawka-humoru/
Lub zatrać się w ciekawej lekturze!