bookparadise.pl

Blog tematyczny o nauce, książkach i pracy.

KsiążkiRozwój osobisty

Książki z dużą dawką humoru, czyli co zrobić gdy jest Ci smutno?

Książki z dużą dawką humoru, czyli co zrobić gdy jest Ci smutno?

Życiem człowieka kierują różne uczucia i emocje. Decydują o tym, jak się czujemy oraz  postrzegamy świat. Negatywne emocje są w stanie całkowicie przytłoczyć człowieka i odebrać radość z codziennego życia. Wpływają na umysł i ciało. Gdy jesteś smutny i nie masz na nic ochoty, to ciężko jest znaleźć odpowiednie zajęcie. Nie można się na niczym skupić, a każda czynność staje się irytująca. Zastanawiasz się, co byłoby najlepsze na poprawę humoru? Nie zadręczaj się dłużej. Jest na to całkiem niepozorna, ale dobra rada. Na pytanie, co zrobić, gdy jest ci smutno odpowiedzią są książki z dużą dawką humoru. Dowiedz się, dlaczego to właśnie książka jest lekarstwem na całe zło.

Smutek – książka na poprawę humoru

Zanim poznasz propozycje książek na poprawę humoru musisz zrozumieć dlaczego w chwilach smutku książka jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. W gorszym momencie wiele osób decyduje się na pełen słodyczy maraton filmowy. Jednak co szczególnego w takiej chwili oferuje ci książka? Gdy twoje ciało i umysł przepełnione jest negatywnymi emocjami, możesz odczuwać zdenerwowanie. Czytanie książek jest najlepszym sposobem na zredukowanie stresu. Podczas czytania do twego mózgu dociera wiele bodźców. Dzięki angażującej lekturze ćwiczysz koncentrację i analizowanie. Każdy czytelnik indywidualnie podchodzi do opisywanej treści, ponieważ w głowie wizualizuje świat i bohaterów. Książka sprawia, że jesteś w pełni zaaferowany fabułą, więc nie masz czasu na rozmyślanie i zamartwianie się. Dodatkowo z czytanej książki możesz wynieść pozytywne wnioski i wykorzystać je podczas rozwiązywania własnych problemów.

Książki z dużą dawką humoru

Szeroki wybór gatunkowy umożliwia dobranie idealnej książki do zainteresowań i odczuć czytelnika. Dowiedz się, co wybrać, gdy poszukujesz książki z dużą dawką humoru. Prezentujemy gatunki, które pozytywnie wpłyną na poprawę twojego nastroju. Zacznij od komedii. Zabawna fabuła z życia wzięta, opisująca codzienne historie. A może swój wolny czas poświęcisz satyrze? Są tematy, które aż proszą się o wyśmianie. Nasza propozycja to “Czekoladki dla prezesa” autorstwa Sławomira Mrożka. To zbiór satyrycznych opowiadań opisujących perypetie Szefa oraz jego podwładnych. “Czekoladki dla prezesa” dostarczą Ci dużej dawki humoru, dzięki wybitnemu opisowi urzędniczych absurdów. Poznaj historie pracowników, którzy w oparciu o wielki szacunek dla szefa próbują skutecznie rozwiązać pojawiające na ich drodze problemy.

Coś więcej na poprawę humoru

Jedna książka to za mało? Coś więcej na poprawę humoru to trylogia lub seria. W tym przypadku tematyka jest dowolna. Najlepsze książkowe serie to te, w których poznajesz coś nowego. Wybierz więc książki z gatunku fantasy lub science fiction, które rozwijają zdolność kreatywnego i nieszablonowego myślenia. Musimy Cię ostrzec, że od takich książek ciężko się oderwać. Zapraszamy w niezwykłą podróż z serią “Diuna” autorstwa Franka Herbreta. Choć “Diuna” została napisana ponad 60 lat temu jest historią opisującą ponadczasowe zagadnienia. To historia osadzona w dalekiej przyszłości. Głównymi bohaterami książki są Paul Atryda, syn księcia Leto Atrydy oraz jego konkubiny Jessiki, którzy przenoszą się na planetę Arrakiris. Planeta, określana także jako Diuna bogata jest w złoża melanżu, dzięki któremu możliwe jest jasnowidzenie oraz unikanie zagrożeń. Nie chcemy za dużo zdradzać, ale gwarantujemy, że zatracisz się w rozbudowanej, wciągającej i niesamowicie unikalnej fabule. Prędko łap za książkę i popraw sobie humor.

Zatrać się w popularnej powieści lub poznaj więcej korzyści z czytania książek

Udostępnij