bookparadise.pl

Blog tematyczny o nauce, książkach i pracy.

KsiążkiNauka

C.S. Lewis – pisarz

C.S. Lewis – pisarz

Tego autora z pewnością nie trzeba przedstawiać młodemu pokoleniu.
C.S. Lewis jest jednym z najbardziej znanych pisarzy i myślicieli chrześcijańskich XX wieku. Urodził się w 1898 roku, a zmarł w 1963 roku, po długiej walce z rakiem w wieku 55 lat. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 100 języków, cieszą się popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych i nadal są czytane przez całe pokolenia na świecie. Dlaczego warto poznać tego autora lepiej? Jakie dzieła tego autora warto przeczytać?? Odpowiedź poniżej.

Brytyjski pisarz

C.S. Lewis, a właściwie Clive Staples Lewis jest najbardziej znany ze swoich rewolucyjnych książek dla dzieci, „Opowieści z Narnii”. Książkę tę przetłumaczono na ponad 40 języków i sprzedano w ponad 150 milionach egzemplarzy. „Opowieści z Narnii” opowiadają historie czwórki dzieci — Lucy, Edmunda, Petera i Susan — które zostają przeniesione do mistycznego świata zwanego Narnią. Nowatorska praca Lewisa omawia takie tematy, jak dobro i zło, naturę Boga i kondycję ludzką w dzisiejszym świecie. Popularność tej książki wynika po części z mistrzowskiego opowiadania historii przez Lewisa i jego umiejętności dotarcia do serc i umysłów czytelników w każdym wieku. Jego bohaterowie są bliscy, a jego historie pełne napięcia, co sprawia, że ​​książki nie można odłożyć, zanim nie pozna się historii do końca.

Warto przeczytać

Zdecydowanie warto zapoznać się ze wszystkimi częściami „Opowieści z Narnii”, do których należą: „Siostrzeniec czarodzieja”, „Lew, czarownica i stara szafa”, „Koń i jego chłopiec”, „Książę Kaspian”, „Podróż Wędrowca do Świtu”, „Srebrne krzesło” oraz „Ostatnia bitwa”.
Inne dzieło, które warte jest uwagi to z pewnością: „Ich tam nie ma”. Niewątpliwie jest to wybitny pisarz, o którym młodzi ludzie często uczą się na studiach. Dlaczego? Jak żaden inny autor powieści, potrafi wprowadzić do swoich dzieł w znakomity sposób aluzje, symbolikę, retrospekcje itp., które pomagają jeszcze bardziej zanurzyć czytelnika w fabule. Historie te są również nasycone wartościami chrześcijańskimi, co czyni je szczególnie znaczącymi dla czytelników wszystkich wyznań. C.S. Lewis jest autorem, którego twórczość dotknęła niezliczonych czytelników na całym świecie. Jego powieści, opowiadania z Narnii i pisma teologiczne to jedne z najbardziej lubianych i znanych dzieł w historii literatury. Umiejętności Lewisa w zakresie narracji i zdolność przemawiania do szerokiej publiczności sprawiają, że jego prace są obowiązkową lekturą dla każdego fana literatury. Warto nie tylko sięgnął po dzieła tego pisarza, ale również po liczne jego biografie. Młodzi ludzie z pewnością zaskoczeni będą, jak żył i tworzył tak utalentowany, pełny ciekawych pasji człowiek.

Udostępnij