bookparadise.pl

Blog tematyczny o nauce, książkach i pracy.

NaukaPraca

Na jakie szkolenia dla księgowych warto zwrócić uwagę?

Na jakie szkolenia dla księgowych warto zwrócić uwagę?

Nie od dziś wiadomo, że każda księgowa i każdy księgowy muszą systematycznie brać udział w rozmaitych szkoleniach i kursach, gdyż ten zawód wymaga ciągłego doszkalania się. Firmy, które na stałe zatrudniają księgowych dbają o to, by na bieżąco wyszukiwać dla nich przydatne szkolenia. Trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę duży, dlatego też warto zapoznać się z poniższym artykułem, by przekonać się, jakie szkolenia dla księgowych są obecnie najbardziej popularne i na jakie warto się zapisać.

Księgowa – kariera

Bycie księgową/księgowym wcale nie jest takie proste. Osoby na takim stanowisku muszą cały czas doszkalać się, by być na bieżąco z aktualnymi przepisami. Przepisy w Polsce zmieniają się w niezwykle szybkim tempie, dlatego też niekiedy księgowi w ciągu roku muszą wziąć udział w wielu szkolenia, by przekonać się, jak zmieniły się procedury. Na wielu kursach można także zdobyć dodatkowe umiejętności oraz poznać osoby doświadczone, które także podzielą się cenną wiedzą i wskazówkami, które z pewnością przydadzą się w pracy. Bez względu na to, czy w księgowości pracuje się kilka czy też kilkanaście lat, takie szkolenia organizowane przez sprawdzone firmy są koniecznością.

Dodatkowa dawka wiedzy

Księgowi przede wszystkim szukają szkoleń i kursów, które organizowane są za pośrednictwem różnych organizacji i stowarzyszeń. Dzięki temu, można być pewnym, iż będą one merytoryczne i że na prawdę dużo wyniesie się z takich zajęć. Nie oznacza to jednak, że nie warto zwrócić uwagi również na kursy organizowane przez firmy prywatne. Osoby pracujące w księgowości coraz chętniej uczestniczą w szkoleniach z zakresu: przeprowadzania audytu w firmach, z przygotowywania deklaracji podatkowych, z obslugi komputera oraz z obsługi specjalistycznych programów do księgowości, a także z zakresu rachunkowości. Każda osoba pracująca na tym stanowisku powinna przynajmniej kilka razy w roku wziąć udział w szkoleniu dotyczącym zmian w przepisach. Prawo pracy, zmiany w podatkach, zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń, zmiany związane z wprowadzeniem Polskiego Ładu – te kursy w ostatnim czasie cieszą się największym zainteresowaniem. Księgowi najczęściej szukają kursów, które prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę praktyków z wieloletnim doświadczeniem w niewielkich grupach. Warto postawić nie tylko na zajęcia teoretyczne, ale również na szkolenia praktyczne, gdyż to z nich zazwyczaj kursanci wynoszą najwięcej. Ceny takich szkoleń są bardzo różnorodne, jednak zainteresowanie nimi jest naprawdę bardzo duże, więc warto zapisać się z wyprzedzeniem.

LIKE A GEEK

Udostępnij