bookparadise.pl

Blog tematyczny o nauce, książkach i pracy.

Nauka

Jak często używać odżywki do włosów?

Jak często używać odżywki do włosów?

Stosowanie odżywki to jeden z podstawowych sposobów dbania o włosy. Z kosmetyku nie powinno się rezygnować, nawet gdy stosuje się silnie odżywcze maski i olejki, które nakłada się w celu zabezpieczenia włosów przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Warto przy tym wiedzieć, jak stosować odżywki i z jaką częstotliwością, aby korzystnie wpływały na włosy.

Co dają odżywki do włosów?

Odżywki do włosów efektywnie wspierają ich pielęgnację. Poza oczyszczeniem każdy z włosów potrzebuje wzmocnienia, aby mógł radzić sobie z trudnymi czynnikami zewnętrznymi, które na niego wpływają. Włosy są narażone na osłabienie przez warunki pogodowe, a także czynniki mechaniczne. Noszenie nakrycia głowy, związywanie długich włosów, pocieranie, ciągnięcie – to wszystko wpływa na ich kondycję oraz skórę. 

Aby zmniejszyć szkody, a nawet całkowicie je wykluczyć, najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie odżywek. Poprzez dostarczenie włosom niezbędnych witamin oraz innych składników odżywczych, stają się one mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Wzmocnienie, jakie otrzymują skutkuje również ich lepszym wyglądem.

Jak używać odżywki do włosów?

Odżywki do włosów powinny stanowić uzupełnienie regularnej pielęgnacji i nieodłącznym elementem mycia głowy. Produkty należy stosować po każdym myciu. Na rynku dostępne są odżywki do włosów bez spłukiwania oraz te, które wymagają zmycia. 

W przypadku tych pierwszych pielęgnacja jest zdecydowanie szybsza, ponieważ wystarczy nałożyć odżywkę na umyte włosy. Stanowią one duże ułatwienie i polecane są osobom zabieganym, które poza myciem włosów nie mają czasu na ich dodatkową pielęgnację.

Jak często aplikować odżywkę na włosy?

Wszystko tak naprawdę zależy od problemu, z jakim ma się do czynienia. Bardzo zniszczone włosy wymagają intensywnej regeneracji, więc odżywkę powinno się stosować tak często, jak myje się włosy. Jeśli produkt ma jedynie poprawić wygląd fryzury i nadać jej miękkości, można go stosować sporadycznie. Warto również zwrócić uwagę na stopień koncentracji kosmetyku.

Te, które są wysoce skoncentrowane można nakładać rzadziej. Tak jest np. w przypadku profesjonalnych masek do włosów – te stosuje się zwykle raz na tydzień. W zależności od tego, jak często będzie się stosować odżywkę do włosów, należy wybrać odpowiednią pojemność produktu. Dostępne są zarówno w mniejszych opakowaniach, jak i XXL. 

Jak dobrać odżywkę do włosów? 

O tym, jaką odżywkę wybrać powinny decydować cechy włosów. Jeśli są one cienkie i słabe, to należy wybrać odżywkę wzmacniającą. Jeśli problemem jest brak połysku, a włosy są nieprzyjemne w dotyku, to najlepszym rozwiązaniem będzie kupić produkt z właściwościami nawilżającymi. Do zniszczonych poleca się kosmetyki regenerujące. Możemy też sugerować się porowatością naszych włosów, ponieważ coraz więcej marek tworzy kosmetyki dedykowane do konkretnej porowatości. Wybierając odżywkę warto zwrócić uwagę na jej skład to właśnie on, a nie rozpoznawalna marka powinien decydować o naszym wyborze. 

Udostępnij