bookparadise.pl

Blog tematyczny o nauce, książkach i pracy.

KsiążkiNauka

Nowoczesne czytniki e-booków

Nowoczesne czytniki e-booków

Czytniki e-booków można kupić obecnie w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Klienci, którzy chcą czytać książki w każdym miejscu, mogą teraz zaopatrzyć się w naprawdę świetne, funkcjonalne modele, które świetnie sprawdzą się w każdych warunkach. Jaki więc model wybrać? Ile warto wydać na nowoczesny czytnik? Gdzie najlepiej go kupić i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Jakie czytniki e-booków są najlepsze?

Klienci, którzy chcą czytać książki, będąc w podróży, na plaży, czy też w kolejce do lekarza – powinni zaopatrzyć się w nowoczesny, kompaktowy model, który będzie prosty i szybki w obsłudze. Na rynku co chwilę pojawiają się nowe modele od znanych producentów, jednak ich ceny i design często przytłacza klientów i nie wiedzą oni, na co ostatecznie się zdecydować. Eksperci od tego rodzaju sprzętów zgodnie twierdzą, iż najlepsze czytniki to takie, które są wygodne w obsłudze, lekkie i formatem przypominają tradycyjne książki. Warto jednak czasami wydać trochę więcej, by postawić na model, na którym można otwierać książki o różnym formacie, jak i te z naprawdę dużą pamięcią.

Jaki model najczęściej kupują klienci?

Zdecydowanie największą popularnością w ostatnim czasie cieszą się czytniki e-booków od znanych, sprawdzonych marek. Na rynku jest co najmniej kilka świetnych firm, które specjalizują się w czytnikach e-booków i to one w ofercie mają najlepsze modele. Klienci chętnie kupują się czytniki z ekranem 6 cali (1024×758 pikseli), które mają wbudowaną pamięć co najmniej 8GB. Podświetlenie ekranu, WiFi,
Bluetooth – te dodatkowe funkcje sprawiają, że użytkownicy z takimi modelami wręcz się nie rozstają. Niewielki kształt, klasyczny design i długi czas trzymania baterii – na takie czytniki e-booków warto więc wydać od około 400 zł do nawet 600 zł. Osoby zainteresowane zakupem dobrego czytnika powinni przede wszystkim przeczytać opinie o co najmniej kilku modelach, które są w sferze ich zainteresowań. Dzięki temu można wybrać naprawdę świetny model, który posłuży klientom przez wiele lat w niezawodnym stanie. Są osoby, które z takich czytników korzystają praktycznie codziennie. To one powinni więc postawić na te modele od najlepszych producentów. Jeżeli jednak z czytnika chce się korzystać sporadycznie (np.: tylko w okresie wakacji lub podczas pobytu u rodziny) to w takiej sytuacji nie warto wydawać kilkuset złotych na czytnik z górnej półki. Modele, których cena waha się od około 150 zł do 300 zł są jak najbardziej wystarczające.

Udostępnij