bookparadise.pl

Blog tematyczny o nauce, książkach i pracy.

Praca

Największe zalety faktoringu w PragmaGO

Największe zalety faktoringu w PragmaGO

Zastanawiasz się, czy faktoring jest dla Ciebie? To dobre rozwiązanie, jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, a gotówki potrzebujesz wcześniej – na dowolny cel. W końcu gdy pieniądze są zamrożone, nie mogą dla Ciebie pracować! Ta opcja sprawdzi się też u tych przedsiębiorców, którzy chcą być bardziej konkurencyjni i dać swoim kontrahentom możliwość spłacenia faktury nawet po kilkudziesięciu dniach. Czy warto skorzystać z faktoringu? Poznaj największe zalety tej usługi w PragmaGO.

Elastyczne podejście zamiast sztywnych zasad

Sytuacja na rynku bardzo dynamicznie się zmienia, dlatego elastyczność zawsze stawiamy na pierwszym miejscu! Twój biznes jest najważniejszy. Każda firma jest inna, dlatego nie ma stałych warunków dla wszystkich. Takie podejście sprawia, że faktoring zawsze jest szyty na miarę Twoich potrzeb.

Chociaż limit faktoringowy w PragmaGO wynosi standardowo 1 mln złotych, można negocjować go indywidualnie – jeżeli potrzebujesz wyższej kwoty finansowania. 

A może chcesz zmienić przyznany wcześniej limit faktoringowy? Albo dodać nowego kontrahenta lub usunąć tego, z którym już nie współpracujesz? Wystarczy skorzystać ze Strefy klienta, w której kilkoma kliknięciami zmienisz konkretne dane lub złożysz odpowiedni wniosek. 

Faktoring online zamiast setek formalności

Masz dość papierów, dokumentów i długo ustalanych zasad? W PragmaGO uzyskasz faktoring ekspresowo – bez zbędnych formalności! Dzięki temu oszczędzasz dużo czasu i możesz po prostu prowadzić swój biznes. Wszystko załatwisz online, wypełniając szybki i prosty wniosek.

Podajesz w nim swoje najważniejsze dane, informacje o kontrahentach, a także oczekiwany limit faktoringowy. Po weryfikacji, która trwa 1-2 dni, otrzymujesz dokładne warunki finansowania. Wystarczy podpisać umowę, a później korzystać ze Strefy klienta. 

Brak ograniczeń branżowych zamiast trudnych warunków do spełnienia

Wielu przedsiębiorców wciąż boi się faktoringu – z powodu mitu o rygorystycznych warunkach, które trzeba spełnić. Dokładna analiza i weryfikacja, która nierzadko trwa nawet tygodniami, dotyczy jednak faktoringu bankowego. Banki najczęściej udzielają finansowania dużym firmom z długą historią kredytową – takim biznesom, które istnieją na rynku minimum rok.

PragmaGO to pozabankowa instytucja finansowa: z faktoringu u nas korzystają najczęściej firmy z sektora MŚP. Nie ma żadnych ograniczeń branżowych, dlatego nieważne, w jakim zakresie działasz. Dodatkowo możesz uzyskać finansowanie już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Nie ma również znaczenia, czy zatrudniasz pracowników, czy pracujesz samodzielnie. Nieistotna jest też kwestia formy prowadzenia działalności – faktoring jest dostępny zarówno dla jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i spółek. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o faktoringu, jego rodzajach oraz formalnościach do spełnienia? Zastanawiasz się, czy to opcja dla Ciebie? Przeczytaj artykuł poradnikowy na stronie PragmaGO: https://pragmago.pl/porada/faktoring/

Udostępnij